Demonstrasjonen er nasjonal.
Vi oppfordrer alle som er for høyere straffer i vold – og overgrepssaker og for barns rettsikkerhet til å møte.
Det er en landsomspenndene demonstrasjon startet av en knippe mennesker med ulik bakgrunn og erfaring innenfor saken.
Vi så oss lei på at det største engasjementet for saken er gjennom “likes” og debatt på Facebook, og vil at alle de samfunnsengasjerte menneskene der ute faktisk kan bli med å gjøre en forskjell.
Å oppdage eller få beskjed om at et barn er utsatt for vold og overgrep er en enorm påkjenning, og hvis det da er et barn i nær familie eller omgangskrets blir man gjerne lammet av sjokk. Mange av oss har selv opplevd vold og overgrep, enten på kroppen eller som pårørende. Og det er vi som nå sier i fra, nok er nok. Vi står opp for oss selv, og håper alle dere som ønsker å støtte saken vår står sammen med oss.
Vi er lei av henlagte saker, vi er lei av latterlige lave fengselstraffer til de som stjal en bit av sjelen, vi klarer ikke å se på at rettssystemet mener det er værre å snyte på skatten enn å voldta, slå og drepe de som vi skal beskytte, barna.
Vi kan ikke akspetere at et barn, som nettopp har startet og har et langt liv foran seg skal leve med alt det vold og overgrep gjør med kropp og sinn, resten av livet, men de som har stjålet sitter månder i fengsel og kan leve videre som ingenting har hendt etterpå.
Vi kommer sammen for rettferdig behandling i rettsinstansene, vi kommer sammen for høyere straffer, vi kommer for rettssikkerheten
3 Kommentarer on Løvetannmarsjen 2013
Stengt for kommentarer.
Flott Laila!! Helt enig med deg!!
Kunne ikke vært mer enig.
Ragnhild.
Viktig sak!
Og du, tilbake til din kommentar hos meg. No er er litt usikker på om du fleipa, men her kjem i alle fall svar på spørsmålet ditt. 😉
Men dei kule oransje og turkise stolane er kjøpt på Plantasjen. Det er vel der alle interiørbevisste handlar 🙂